Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W tym roku, uroczysty apel z tej okazji odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w naszej szkole 10 listopada. Był on uwieńczeniem wielu inicjatyw dydaktycznych i artystycznych prowadzonych przez nauczycieli uczących wokół projektu ” Niepodległość” . Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów kl. IV – VIII oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Wzruszająca oprawa choreograficzna w której wraz z uczniami wzięli udział nauczyciele szkoły, dopełniła całości.

Uroczysty apel stał się okazją do przeprowadzenia konkursu wiedzy sprawdzającego to, ile tak naprawdę wiemy o naszej drodze do niepodległości. Natomiast organizatorzy konkursu literackiego ” Życzenia dla Polski ” oraz konkursu plastycznego ” Plakat z okazji Święta Niepodległości” wręczyli laureatom cenne nagrody. Kolejny raz uczniowie naszej szkoły pokazali jak godnie i radośnie należy cieszyć się z wolności. Nasza szkoła tego dnia wzięła udział w akcji „Szkoła do hymnu”, którą od lat organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie szkoły uroczyście odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” i w ten właśnie sposób wspólne świętowali kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Chcemy zaprosić wszystkich również do obejrzenia relacji w formie filmu z uroczystej akademii przygotowanej specjalnie z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas uroczystości uczniowie klas 6A, 6J, 7D oraz 8G wspólnie z nauczycielami, koleżankami i kolegami z innych klas odśpiewali na sali gimnastycznej hymn państwowy oraz hymn naszej szkoły, a następnie zaprosili wszystkich do wysłuchania i obejrzenia krótkiego przedstawienia patriotycznego, które na tę okazje przygotowali.

Życzymy miłego oglądania.