Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca, jak co roku miała miejsce ogólnopolska akcja pt. „Jak nie czytam, jak czytam”.
Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka w szkole nie  kojarzyła  się  z  obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.  Akcja  ma  również  za  zadanie  zachęcić tych uczniów, którzy nie odkryli jeszcze radości z czytania i traktują je jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy.
W tym roku biblioteka szkolna zgłosiła swoje uczestnictwo. W akcji udział wzięły klasy: 1a, 1b, 1g, 2a,  2d, 3b, 3j, 4c, 7a, 7b, 8i, 8a. Nauczyciele (którym serdecznie dziękuję za włączenie się w akcję) wraz z uczniami czytali na terenie boiska szkolnego książki, które przynieśli z domu, bądź wypożyczyli z biblioteki.