Akcja menstruacja

Kolejna partia środków higienicznych w ramach “Akcja Menstruacja” dotarła do naszej szkoły.

Już kolejny raz dziewczęta będą mogły skorzystać z pomocy w postaci bezpłatnych środków higienicznych.

Akcja Menstruacja to pierwsza w Polsce fundacja, której głównym celem jest pomoc osobom doświadczającym ubóstwa menstruacyjnego.

Ubóstwo menstruacyjne to ograniczony dostęp do środków menstruacyjnych, najczęściej z powodów ekonomicznych, ale też brak odpowiednich warunków niezbędnych do dbania o higienę.

Według raportu Kulczyk Fundation, w Polsce ten problem dotyka około 500 tysięcy osób. Z kolei badania firmy P&G przeprowadzone w polskich szkołach pokazują, że 1 na 6 osób uczących się przynajmniej raz opuściła zajęcia z powodu braku dostępu do środków menstruacyjnych.