Akcja Zbiórka

W dniach 2.03 -25.03.2022 organizowana jest w naszej szkole zbiórka na rzecz Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Pogodny Dom w Lublinie. Szczegóły zbiórki znajdują się na zamieszczonym plakacie.

plakat Pogodny Dom

W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie nasze Szkolne Koło PCK nie pozostaje obojętne na los ukraińskich uchodźców i przyłącza się do ogólnopolskiej akcji PCK.

pck- zbiórka rzeczowa

Polski Czerwony Krzyż ogłasza zbiórkę darów rzeczowych pod hasłem #napomocUkrainie

Zbieramy:

ŻYWNOŚĆ DŁUGOTERMINOWA: konserwy, olej, cukier, makarony, mąka, kasza, ryż, herbata, kawa, słodycze, mleko UHT, warzywa/owoce w puszkach (np. fasola, groszek, kukurydza, ananas, brzoskwinia), przeciery pomidorowe w kartonach, suszone owoce, orzechy, itp.

KOSMETYKI I CHEMIA: żele pod prysznic, szampony, mydła, szczoteczki i pasty do zębów, kremy ochronne, podpaski, pampersy dla dzieci, płyny do prania, płyny do mycia naczyń, itp.

ŚRODKI OPATRUNKOWE: zwłaszcza na zranienia i oparzenia: koce termiczne, gazy jałowe, kompresy jałowe, opaski dziane, bandaże elastyczne, ampułki soli fizjologicznej, środki odkażające, rękawiczki jednorazowe, chusty opatrunkowe sterylne, opaski uciskowe, nożyczki do opatrunków.

Zbieramy także NOWE koce i śpiwory  ! ! !   UWAGA  ! ! !  Nie zbieramy odzieży   ! ! !

Przyniesione dary proszę przekazywać:

ul. Bronowicka- K. Krawczak, M. Hawryluk, G. Chęciński, C. Dębczak

ul. Krochmalna- S. Mokrzycka – Skowronek, K. Smyk, J. Jabłońska, E. Banachewicz

ul. Kurantowa – K. Wolska, M. Jeż, A. Kuczyńska

Można również dokonywać wpłat na konto:

pck - numer konta

Prosimy o włączenie się w pomoc, za każdy okazany dar serca serdecznie dziękujemy!!!