Bezpieczne ferie zimowe

W dniach 9-10 stycznia 2020 roku, tuż przed feriami zimowymi, odbyły się w naszej szkole zajęcia z cyklu „Bezpieczne ferie zimowe”. Miały one na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas zimowego wypoczynku z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podczas projekcji prezentacji multimedialnej uczniowie obejrzeli scenki przedstawiające bezpieczne zabawy na lodzie i śniegu, poznali przestrogi, a także zasady dotyczące zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu oraz bezpiecznego poruszania się po ulicach i drogach. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję poznać zasady, które pozwolą im spędzić ferie zimowe bezpiecznie. Przedstawione  rady i przestrogi pozwoliły uświadomić dzieciom konsekwencje nierozważnych zachowań, tak aby korzystając z  przyjemności nie zapominać o bezpieczeństwie. Panie nauczycielki przedstawiły zasady bezpiecznego zachowania w trakcie zabaw i sportów zimowych, przypomniały im również obowiązujące numery alarmowe. Odniosły się także do zagrożeń z jakimi może spotkać się dziecko w domu, spędzając ferie w zorganizowanej grupie czy w kontakcie z obcymi osobami. Uczniowie z życzeniami udanych i bezpiecznych ferii zimowych zakończyli pobyt w szkole przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi.