Bezpieczne ferie zimowe

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie ferii zimowych w czwartek 7 lutego 2019r. odbył się w naszej szkole apel w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. W spotkaniu brali udział zaproszeni policjanci, którzy przypomnieli o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed wchodzeniem na skute lodem rzeki i stawy oraz ostrzegali przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się podczas kuligu, przypomnieli numery alarmowe. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i bardzo chętnie zadawali pytania przybyłym gościom. Na zakończenie apelu rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Bezpieczne ferie zimowe”, wręczono nagrody i dyplomy.