BEZPIECZNE WAKACJE

Już za chwileczkę, już za momencik WAKACJE!!!

Będziemy się cieszyć wypoczynkiem, zapomnimy o szkole, jednak aby ten czas beztroski upłynął bezpiecznie powinniśmy kierować się pewnymi zasadami. W ostatnim tygodniu zajęć szkolnych uczniowie poznali zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas wakacji.

20 czerwca uczniowie klas młodszych w siedzibie przy ul. Bronowickiej wzięli udział w  zorganizowanym przez SK PCK spotkaniu edukacyjnym ”Bezpieczne wakacje”. Na podstawie obejrzanego filmu utrwalali zasady bezpiecznego spędzania wakacji. Dowiedzieli się również jak uniknąć zagrożeń wynikających z kontaktu z nieznajomymi oraz co zrobić w sytuacji, kiedy zorientujemy się, że zgubiliśmy się oddalając się od opiekuna. 21 czerwca uczniowie uczestniczyli w prelekcji pt. „Bezpieczeństwo w czasie wakacji i profilaktyka czerniaka”, którą wygłosiła pani Renata Bezłada- pracownik Oddziału Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. Pani Renata opowiedziała nam jak bezpiecznie korzystać z promieni słonecznych, aby uniknąć chorób skóry wywołanych nadmiernym opalaniem. Dowiedzieliśmy się także m.in. jak unikać zatruć pokarmowym i chorób zakaźnych oraz utrwaliliśmy swoją wiedzę na temat bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w górach i lesie.

Uważajcie na siebie i bądźcie rozważni!