Charytatywny festyn edukacyjno – rekreacyjny „Chcemy Gotować”

11 czerwca w Galerii Olimp odbył się charytatywny festyn edukacyjno – terapeutyczny „Chcemy gotować”. Lubelscy kucharze wspólnie z tancerzami Formacji Gamza wspierali dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Wspólnym celem festynu był remont i wyposażenie szkolnej pracowni kulinarnej w budynku Zespołu Szkół Nr 4 przy ul. Bronowickiej 21.
Organizatorami festynu byli:
Galeria OLIMP
Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy
Zespół Szkół Nr 4 im. Janusza Korczaka
Stowarzyszenie RADOŚĆ DAWANIA
Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA
Stowarzyszenie Miłośników Tańca

Było bardzo smakowicie. Uczestnicy mieli okazję do degustacji potraw. Stowarzyszenie Lubelskich Kucharzy ufundowało potrawy do serwowanego bufetu, restauracja Rarytas  obfitość piaseckich rarytasów, Garmażerka Lena Smak Dzieciństwa niezliczone porcje lubelskich pierogów, Szkoła Lider smakowite desery, koktajle i przystawki. Piotr Huszcz i Anna Ochoska z Hotelu Piano pokazali jak piękne mogą być dekoracje z owoców i warzyw.

Na scenie zagościli podczas festynu: Kwartet Smyczkowy ANIMA, Monika Kowalczyk z przepięknym, autorski recitalem. Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA zadbała oczywiście o oprawę taneczną wydarzenia. Dużą atrakcją był pokaz mody przygotowany przez p. Renatę Chmielewską,  w wykonaniu niepełnosprawnych uczniów z Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali także walc angielski oraz tango.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się dodatkowe atrakcje przygotowane przez nauczycieli Zespołu Szkół nr 4:  warsztaty ceramiczne, wspólne wyplatanie wikliny czy malowanie figurek gipsowych.

Najwspanialszym punktem programu było jednak pełne pasji i zaangażowania lepienie pierogów na 700-lecie Lublina przez panie: Teresę Misiuk – Lubelskiego Kuratora Oświaty, Joannę Olszewską – Pełnomocnika Prezydenta Miasta Lublin ds. Osób Niepełnosprawnych, Annę Halicki – Prorektora ds. współpracy z otoczeniem społeczno – biznesowym Politechniki Lubelskiej, Bożennę Kowalik – Dyrektora Zespołu Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Wszystkie panie poradziły sobie znakomicie!