Charytatywny Koncert Noworoczno – Karnawałowy

Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej GAMZA wraz ze Stowarzyszeniem Miłośników Tańca już po raz 28 zorganizowała Charytatywny Koncert Noworoczno-Karnawałowy. Dochód z niego, jak zawsze zresztą, trafi do uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie. Dzięki zebranym środkom będą mogli uczestniczyć w warsztatach artystycznych, ale na tę chwilę to jeszcze tajemnica.

Tegoroczne wydarzenie pod hasłem GAMZA Rhapsody odbyło się w środę 30 stycznia 2019 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

To było wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zabraliśmy widzów w porywającą podróż dźwiękową, inspirowaną ponadczasowymi przebojami legendarnego zespołu QUEEN – mówi Piotr Mochol, dyrektor artystyczny i choreograf GAMZY, a także wicedyrektor naszej szkoły.

Obok tancerzy GAMZY na scenie wystąpili nasi wspaniali uczniowie w  ramach Akademii Pana Piotra. Zaprezentowali oni „Taniec żywiołów”, walc wiedeński w inkluzji z tancerzami GAMZY oraz flash mob do muzyki Zespołu QUEEN „A Kind of Magic”.

Gośćmi specjalnymi koncertu byli Akademicki Chór Politechniki Lubelskiej oraz Chór KANTYLENA z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie w programie „A Tribute to Queen”.

Przed i bezpośrednio po imprezie odbył się także kiermasz wyrobów ze szkła artystycznego oraz ceramicznych przygotowanych przez terapeutów szkoły oraz uczniów.