Dni Patrona Szkoły

W dniach 6-8 maja 2020 r. uczniowie naszej Szkoły mieli okazję uczcić pamięć wspaniałego człowieka, wybitnego pedagoga, dobrego lekarza i przyjaciela dzieci – Janusza Korczaka – Patrona naszej szkoły. W ramach obchodów nauczyciele przygotowali linki z filmami do domowej projekcji, karty pracy dotyczące życia i twórczości Korczaka i ogłosili szereg konkursów. Stworzone przez nauczycieli e-prezentacja oraz e-gazetka „Sówka” stanowiły kompendium wiedzy o życiu i twórczości Dobrego Doktora, e-wystawa książek pozwoliła poznać jego dorobek artystyczny dla dzieci, e-ekspozycja prac uczniów świetlicy pokazała, jak bardzo nasz Patron kochał dzieci, jak bardzo leżało mu na sercu dobro każdego młodego człowieka i jego umiejętne wychowanie. W obrębie klas przeprowadzono zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a także zachęcono rodziców do włączenia się w domową projekcję filmu „Korczak” (dla klas starszych) i bajki „Król Maciuś I” (dla klas młodszych).

Nasi kochani uczniowie nadesłali wiele swoich prac, nagrań, portretów Patrona. W konkursie recytatorskim każdy mógł spróbować swoich sił w deklamacji wiersza o naszym Patronie. Oto jego wyniki:

Konkurs plastyczny dla młodszych dzieci dotyczył Króla Maciusia I, dla uczniów z klas starszych portretu Janusza Korczaka. Konkurs literacki polegał na napisaniu wiersza o Patronie. Zobaczcie nadesłane prace:

Podczas zajęć uczniowie pisali również prośby do swoich Rodziców.  Warto z tej okazji przypomnieć „Prośby dziecka do Rodziców” według Janusza Korczaka.

Wszyscy mamy nadzieję, że następne obchody Dni Patrona Szkoły będą mogły odbyć się już w tradycyjnej formie – w naszej wspólnej szkolnej społeczności. Wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w kontynuowanie szkolnej tradycji.