Dni patrona szkoły Janusza Korczaka.

Każdego roku obchodzimy dni patrona szkoły Janusza Korczaka. W tym roku,  18 maja uczniowie uczestniczyli w apelu przypominającym najważniejsze informacje dotyczące naszego patrona. Uczniowie klas 1-3 podczas pogadanki z Panią Dyrektor poznali pojęcie „patron” oraz postać samego Janusza Korczaka. Pani Dyrektor klasom starszym przypomniała  sylwetkę i koleje losów Janusza Korczaka, a także historię naszej szkoły. Podczas oglądania prezentacji multimedialnej, uczniowie wykazali się dużą wiedzą dotyczącą życia i twórczości Janusza Korczaka.  Przy płaskorzeźbie przedstawiającej patrona szkoły zostało postawione pudełko marzeń, do którego każdy mógł wrzucić rysunek lub kartkę ze swoimi marzeniami. Został również ogłoszony konkurs plastyczny, fotograficzny, na ulubioną czynność, jaka uczniowie lubią robić razem. Janusz Korczak bowiem uczył i wychowywał dzieci  integrując je oraz kształtował w nich szacunek do siebie nawzajem. Dużą radość sprawił nam Król Maciuś I, który odwiedził naszą szkołę. Każdy nauczyciel i uczeń mógł wylosować od niego słowa Janusza Korczaka.

Z okazji corocznie obchodzonego Dnia Patrona Szkoły naszej szkoły biblioteka przygotowała wystawkę książek o tematyce „korczakowskie”, które dostępne są w szkolnej bibliotece.