Dni Patrona Szkoły

Dnia 17 maja 2019 roku, odbył się w naszej szkole apel podsumowujący  Dni Patrona Naszej Szkoły – Janusza Korczaka. Na uroczystości uczniowie mogli obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą  życia i twórczości Starego Doktora, przygotowaną przez bibliotekę szkolną przy współpracy z biblioteką pedagogiczną. Wręczono uczniom nagrody za przeprowadzone konkursy, odczytano najpiękniejszy list do Janusza Korczaka i najskrytsze marzenia naszych dzieci.

Przygotowania do obchodów rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. W klasach przeprowadzono zajęcia  dydaktyczno – wychowawcze dotyczące postaci patrona. Ogłoszony został konkurs literacki , który polegał na napisaniu listu do Janusz Korczaka Moje plany i marzenia lub opowiadania Gdybym mógł zmienić świat . Celem konkursu plastycznego było wykonanie Orderu dla Janusza Korczaka  lub Portretu patrona. Wygrane prace będą widnieć na okolicznościowej kartce i znaczku pocztowym, które zostaną wydane z okazji zbliżającego się  jubileuszu 100- lecia naszej szkoły. Nagrodami w obu konkursach były statuetki Janusza Korczaka, wykonane z gliny w szkolnej pracowni garncarskiej.

Na korytarzu szkolnym, pod tablicą okolicznościową ustawiona została Skrzynka marzeń, do której uczniowie mogli wrzucać karteczki ze swoimi najskrytszymi marzeniami. W świetlicy dzieci czytały wspólnie Króla Maciusia I . Klasy starsze oglądały film Korczak, a dzieci z klas młodszych bajkę Król Maciuś I. Panie z biblioteki zorganizowały wystawę dzieł naszego patrona.

Uczniowie przez kilka tygodni żyli  celebrując święto patrona. Na następne zapraszamy za rok.