Dziel się uśmiechem

„Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.”

Uczniowie klas 1-3 w tym roku szkolnym przystąpili do X edycji programu edukacyjno- profilaktycznego „Dziel się uśmiechem” organizowanego przez PCK. Celem akcji była ogólna profilaktyka w zakresie higieny jamy ustnej, a w szczególności wyrabianie dobrych nawyków u najmłodszych dzieci . Dzieci na zajęciach edukacyjnych poznały zasady prawidłowej higieny jamy ustnej oraz dowiedziały się jak zapobiegać próchnicy. Część z nich miała okazję odwiedzić szkolnego stomatologa i wykazując się dużą odwagą dokonać przeglądu zębów.  Na koniec wspólnych zajęć każdy uczeń otrzymał pakiet profilaktyczny, książeczkę edukacyjną. Akcja została przeprowadzona dzięki wsparciu Polskiego Czerwonego Krzyża, Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej i firmy Orbit w ramach programu „Dziel się uśmiechem”.