Dzień Kolorowej Skarpetki

W dniu 21 marca 2018r. w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa po raz kolejny uroczyście obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki,w tym roku pod hasłem „Co daję mojej społeczności”. Data święta – 21 marca, nie jest przypadkowa, nawiązuje do trisomii 21 pary chromosomów, która jest przyczyną Zespołu Downa. Obchody rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. św. Michała Archanioła. Dalsze uroczystości odbyły się w naszej placówce. Gości przywitała dyrektor SP nr 26 pani Alicja Dudak. Dzięki nauczycielom muzyki w murach naszej szkoły rozbrzmiewały  grane na żywo fragmenty „Wiosny ”- najpopularniejszego dzieła muzyki poważnej Antonio Vivaldiego „Cztery pory roku”. Uczniowie na ten szczególny dzień przygotowali dla zaproszonych gości, rodziców i społeczności szkolnej wiele atrakcji; słodki poczęstunek i bogaty program artystyczny:

spektakl „Zakochane parasole” w wykonaniu grupy teatralnej „Słoneczko” przy  Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko” (reż. Dorota Waryszak, Ewelina Dworak),

pokazy taneczne zespołu „Na raz i na dwa” –  „Mam dla ciebie prezent” (choreografia  Jolanta Węglińska) i szkolnego zespołu „Chochliki” – „Sentymentalne wspomnienie” (choreografia – A. Duda) oraz tańca towarzyskiego uczniów z Akademii Pana Piotra „Walc angielski” i „Walc wiedeński” (choreografia P. Mochol),

występy wokalno-instrumentalne „Wiosna w błękitnej sukience” – Daria Drwal  i „Maszeruje wiosna” w wykonaniu choreografii do piosenki przez Wiktorię Zwierzyńską.

Po zakończeniu części oficjalnej, podczas słodkiego poczęstunku uczniowie otrzymali foto-kalendarze sponsorowane przez szkolne Stowarzyszenie – „Radość Dawania”. Rodzice i opiekunowie mogli skorzystać   z udziału w zajęciach otwartych z garncarstwa i batiku.  Mimo mroźnej, zimowej aury za oknem, w tym dniu, jak co roku, panowała w naszej szkole wiosenna, radosna,  pogodna, serdeczna atmosfera. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu uroczystości.