Dzień pluszowego misia

Dzień 25 listopada ustanowiony został na całym świecie Dniem Pluszowego Misia. W klasach 1-3 na ten dzień zaplanowaliśmy szereg działań związanych z ulubioną zabawką każdego dziecka. Zapoznaliśmy się z historią powstania maskotki, wysłuchaliśmy bajki o pluszowym misiu, przypomnieliśmy sobie najbardziej znane na całym świecie, a także w Polsce misie – postaci z bajek. Wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające niedźwiadki, spotkała nas też niespodzianka – odwiedził nas prawdziwy miś,  z ogromna chęcią nauczyliśmy się również piosenki o misiu.

Święto Pluszowego Misia w naszej szkole obchodziły wspólnie także klasy 7B, 8I i 8K.  Z tej okazji przygotowana została Gazetka z historią misia oraz portretami najsłynniejszych misiów, prezentacja oraz śniadanie z miodkiem i herbatą. Dzieci rozwiązywały łamigłówki, quizy, malowały farbami misie według kodu.

Zobaczcie sami