Dzień Polskiej Niezapominajki

Dzień Polskiej Niezapominajki – to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja.

Niezapominajka ma nam przypominać o walorach polskiej przyrody, o jej różnorodności oraz ochronie, którą powinniśmy ją otaczać. Celem święta jest  zainteresowanie wszystkich ekologią. Ma nam przypomnieć, że dobre nawyki w stosunku do przyrody warto znać i stosować w naszym codziennym życiu. Dodatkowo święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości wobec innych ludzi, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Zachęcamy do wykonania prac plastycznych według pomysłów zaczerpniętych z pisma Ekokalendarz  Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” – naciśnij na zdjęcie aby otworzyć instrukcję wykonania.

niezapominajka 1 amulety1

Młodszych uczniów z klas I-III zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym „Jak mogę pomóc pszczołom?”

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie: https://www.lubelskie.pl/pszczola/dla-dzieci-i-mlodziezy/.

Swoja wiedze o ekologii możecie sprawdzić w formie gier interaktywnych:

Proponujemy też obejrzenie filmu  o tematyce ekologicznej