Dzień Polskiej Niezapominajki

15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu promujemy walory polskiej przyrody i przypominamy o potrzebie jej ochrony. Właśnie z tej okazji ogłoszony został konkurs „na najciekawszy przedmiot wykonany z odpadów”. Wychowawcy klas, nauczyciele zajęć kreatywnych lub rewalidacyjnych zachęcali uczniów do wzięcia w nim udziału oraz przypomnieli o zasadach segregowania odpadów i recyklingu. Dzieci mogły również w czasie przerw lekcyjnych zapoznać się z informacjami umieszczonymi na tablicach okolicznościowych.

W rozstrzygnięciu konkursu i wyłonieniu zwycięzców pomogli organizatorom przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panem Michałem, którzy zebrali głosy wśród losowo wybranych uczniów i nauczycieli.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy, a Fundacji Banku Ochrony Środowiska dziękujemy za przekazane nagrody.