Dzień Polskiej Niezapominajki

We wtorek 14 maja odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki. Jest to corocznie obchodzone święto przyrody, mające na celu promowanie jej walorów, a także stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. W pierwszej części apelu uczniowie mogli obejrzeć prezentację o tym, jak należy dbać o naszą planetę i chronić przyrodę. W drugiej natomiast, utrwalili swoją wiedzę dotyczącą robienia ekologicznych, mądrych zakupów, które pomagają ograniczać ilość śmieci. Całość uświetniły występy artystyczne Kajetana Rachwała i klasy 3D.

Tego dnia również zostały wręczone nagrody za międzyszkolny konkurs ekologiczny Drugie życie opakowań, organizowany przez naszą świetlicę. W związku z tym gościliśmy u siebie uczniów z innych lubelskich szkół – laureatów konkursu. Obecny był również Pan Adam Przystupa – Dyrektor firmy KOM-EKO S.A., która ufundowała atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak tablety, słuchawki bezprzewodowe oraz plecaki. Wszystkie prace biorące udział w konkursie, zostały wystawione na korytarzu naszej szkoły, koło wejścia głównego.