„Dzień z Kornelem Makuszyńskim”

Dnia 12 marca 2019r. w naszej szkole z inicjatywy nauczycieli biblioteki, świetlicy oraz nauczyciela języka polskiego odbył się konkurs czytelniczo – plastyczny pt.:  „Dzień z Kornelem Makuszyńskim”.

Konkurs poprzedziła prezentacja multimedialna dotycząca autora i jego twórczości, przygotowana przez pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Lublinie.

W zabawie uczestniczył Koziołek Matołek, w którego postać  wcielił się jeden z nauczycieli, a także Pan Dyrektor naszej szkoły.

Klasy 1- 3 wzięły udział w części plastycznej konkursu . Klasy 4-5 w części czytelniczej „Przygoda z Koziołkiem Matołkiem”. Natomiast klasy 6 – 8 i gimnazjalnej w części czytelniczej „Szatan z siódmej klasy”.

Wszystkie dzieci biorący udział w konkursie plastycznym zostały wyróżnione.

Zwycięzcami konkursu czytelniczego zostali następujący uczniowie:

1. Jerzy z kl. 4 E
  2. Karol z kl. 5 E
  3. Mikołaj z kl. 4 E

Ponadto wyróżnienie otrzymali:

1. Michał z kl. 5 H
  2. Bartosz z kl. 5 E

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w Dniu z Kornelem Makuszyńskim dziękujemy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!