Festiwal kolęd i pastorałek

W dniu 17 stycznia 2018 roku w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Bystrzycy odbył się V Festiwal Ko­lęd i Pastorałek  „Jezusa narodzonego witajmy”, w którym wzięli udział nasi uczniowie.

W kategorii zespołów wystąpił zespół „Iskierki” w składzie: Maja Winnicka, Wiktoria Panasiuk, Tomasz Lachewicz, Marcel Rejak, Michał Hudziak – uczniowie klasy IId Szkoły Podstawowej nr 26. Mali artyści za­śpiewali pastorałkę „Lecą, lecą aniołowie”.

W kategorii indywidualny wykonawca wystąpiła Weronika Kowal, która  wykonała kolędę „Złota Jerozoli­ma”. Występującym uczniom akompaniowali nasi nauczyciele muzyki grając na fagocie i gitarze oraz dzieci grające na  instrumentach perkusyjnych.

Wszyscy artyści otrzymali wyróżnienia i dyplomy, słodkie i rzeczowe upominki, a szkoła  piękną pamiątkową statuetkę. Ten dzień zostanie nam na długo w pamięci – słuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek. Dzieci z zespołu „Iskierki” pięknie się bawiły tańcząc i grając na  instrumentach perkusyjnych. Festiwal dał nam dużo wzru­szeń i radości. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.