Festiwal kolęd i pastorałek

W dniu 1 lutego 2017 roku w Bystrzycy odbył się IV Festiwal kolęd i pastorałek  „Jezusa narodzonego witajmy”, w którym wzięli udział nasi uczniowie.

W kategorii zespołów wystąpili:

• Zespół „Na raz i na dwa” w składzie: Maja Winnicka, Wiktoria Panasiuk, Klaudia Zaworska, Kasjan Kozicki, Marcel Rejak, Michał Hudziak i Salwator Żmijewski – uczniowie klasy IIa Szkoły Podstawowej Nr 26. Mali artyści zaśpiewali pastorałkę „Zleciał z nieba biały aniołeczek”.
  • Zespół „Na trzy i na cztery” w składzie: Weronika Kowal, Kamil Głos, Krystian Lefeld, Agnieszka Smagło, Ania Blicharz, Weronika Zaborek, Patrycja Marek, Przemek Sokołowski – uczniowie klas Gimnazjum Nr 20. Artyści zaśpiewali pastorałkę „Do stajenki”.

W kategorii indywidualny wykonawca wystąpili:

Kajetan Rachwał wykonał piosenkę „Jest taki dzień”

Weronika Kowal wykonała kolędę „Cisza”

Występującym akompaniowali nasi nauczyciele: Paweł Urban (pianino), s. Renata Dokowicz (gitara) oraz dzieci – instrumenty perkusyjne.

Wszyscy artyści otrzymali wyróżnienia i dyplomy, słodkie i rzeczowe upominki, a szkoła  piękne statuetki. Ten dzień zostanie nam na długo w pamięci – słuchaliśmy pięknych kolęd i  pastorałek. Dzieci z zespołu „Na raz i na dwa” pięknie się bawiły tańcząc i grając na  instrumentach perkusyjnych innym artystom. Festiwal dał nam dużo wzruszeń i radości. zapraszamy do obejrzenia zdjęć