Festiwal Nauki

W dniach 18-24 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli  udział w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez uczelnie w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki. Przez tydzień aktywnie uczestniczyliśmy w różnorodnych projektach z zakresu nauk przyrodniczych.

Szczególnie atrakcyjne były zajęcia warsztatowe w których zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności po przez własne działanie. Wykonaliśmy bezpieczne dla ciała kosmetyki oraz wykrywaliśmy barwniki w roślinach. Poznaliśmy właściwości różnych roślin jak również substancje zawarte w różnych pokarmach.  Na warsztatach „Koktajle- czyli pomysł na rośliny” poznaliśmy sposób na zdrowe odżywianie smakując różne koktajle, które samodzielnie przyrządziliśmy. Zdobywając wiedzę w dziedzinie chemii i biologii, rozwijaliśmy własną kreatywność. Poznanie na czym polega praca naukowca, dała nam możliwość wcielenia się w rolę młodego badacza.

Wszystkie wyjścia były bardzo ciekawe i pouczające. W zajęciach Lubelskiego Festiwalu nauki wzięły udział klasy: 4Ca, 5A, 5G, 5I, 6A,  7L,  8C,  8J

Tematy warsztatów w których uczestniczyliśmy:

1. „Kolorowe czary mary” zajęcia chemiczne
  2. Koktajle -czyli pomysł na rośliny
  3. Jak zrobić swój własny kosmetyk?
  4. Kwasowo- zasadowa chemia kolorowa.
  5. Magiczny świat roślin.
  6. Cukier- jedna nazwa wiele znaczeń.