Festyn Charytatywny „Kucharze – Dzieciom”

Akcja Kucharze Dzieciom to charytatywny projekt, stworzony przez szefów kuchni z najlepszych lubelskich restauracji. W tym roku dedykowana Dzieciom z Wadami Serca z Fundacji Cor Infantis. Akcja była okazją do poznania znanych z ekranów telewizora gości. Na scenie pojawili się mi. in. uczestnicy Top Chef oraz Master Chef.
Nie zabrakło również Akademii Pana Piotra, która zaprezentowała widowisko „Idą Święta – Inkluzja w Tańcu”.
Uczniowie i absolwenci naszej szkoły, członkowie Akademii Pana Piotra byli dumni i szczęśliwi, że Oni również potrafią pomagać innym.
Okazją do podziękowań za wspaniały pokaz taneczny były późniejsze „Warsztaty Czekoladowe”. Podczas spotkania degustowali ziarna kakaowca oraz kilka rodzajów czekolady, m.in. bursztynową. Obejrzeli prezentację „Czekolada – skąd się wzięła?” oraz projektowali, wylewali i dekorowali własną tabliczkę czekolady. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom Mistrza Czekolady.