Gra Lubelska

W tym roku przypada bardzo ważny jubileusz – 450 rocznica zawarcia Unii Polsko-Litewskiej, zwanej Unią Lubelską. W związku z tym, rok 2019 został ustanowiony Rokiem Unii Lubelskiej. Dodatkowo, obchodzimy również rocznicę 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Społeczność naszej szkoły aktywnie włączyła się do organizacji i uczestnictwa w tych wydarzeniach, które są szczególnie istotne dla naszego miasta.

Dnia 10 czerwca 2019 r. odbyła się kolejna, 14 edycja Gry Szkolnej „Znam swoje miasto”.

Temat tegorocznej gry brzmiał: „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej”.

Jak co roku, gra podzielona była na dwie trasy. Jedna trasa obejmowała punkty kontrolne na Starym Mieście (Zamek Lubelski, Kaplica Trójcy Świętej, Plac Po Farze, Kościół Ojców Dominikanów); na Placu Litewskim – pomnik Unii Lubelskiej oraz przy Placu Wolności – III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej.

Natomiast druga trasa przebiegała na terenie szkoły i jej okolic.

Uczniowie odpowiadali na pytania i rozwiązywali zadania związane tematycznie z miastem Lublin, Unią Lubelską i Unią Europejską.

W ramach współpracy w organizacji Gry Lubelskiej biblioteka przygotowała dwie prezentację multimedialne „Moja mała ojczyzna – Lublin w legendzie i podaniu” oraz „Jak to z Lublinem było – historia Koziego Grodu.”

Rywalizacja pomiędzy uczestnikami była wyrównana, a poziom wiedzy bardzo wysoki. Widoczne było również zaangażowanie wychowawców i nauczycieli, którzy wspierali swoich podopiecznych, kiedy tylko była potrzeba☺

Cieszymy się, że mimo upalnej pogody, wszystkim dopisało zdrowie i dobry humor.

W trakcie gry, młodsi uczniowie – uczestnicy trasy drugiej – otrzymywali wodę z miętą i cytryną oraz świeże owoce, w ramach programu „Szkoła promująca zdrowie”.

Po podliczeniu wszystkich punktów, organizatorzy obu tras przedstawią wyniki na apelu szkolnym.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!