Gra Szkolna „Znam swoje miasto”

Dnia 25 maja 2017 r. odbyła się kolejna edycja Gry Szkolnej „Znam swoje miasto”.

Temat tegorocznej gry brzmiał „700 lat Lublina – spacer przez siedem wieków”.

Gra podzielona była na dwie trasy.

Trasa pierwsza, przeznaczona dla klas starszych, przebiegała ulicami miasta, natomiast trasa druga, dla klas młodszych, odbywała się na terenie szkoły i jej okolic.

Uczestnicy gry musieli wykazać się wiedzą dotyczącą miasta, odwiedzając wyznaczone punkty, odpowiadali na pytania i wykonywali różne zadania związane z tematycznie z Lublinem.

Uczniowie jak co roku, z wielkim zaangażowaniem odkrywali swoje miasto. Bo jak wiadomo każda miejscowość kryje wiele niesamowitych tajemnic i historii, które warto poznać, choćby po to, by przekonać się, że każde miejsce jest piękne i wyjątkowe.

Dobrej zabawie nie przeszkodził nawet pojawiający się od czasu do czasu przelotny deszczyk.

Po przejściu wszystkich punktów kontrolnych, uczniowie dotarli do szkoły, gdzie złożyli u organizatorów karty startowe oraz rozwiązane zadania dodatkowe.

W trakcie zmagań, uczniowie rywalizowali ze sobą, aby uzyskać jak największą liczbę punktów. Walka była wyrównana, punktacja prawie stuprocentowa, ale o tym kto wygrał, przekonamy się już wkrótce…