Janusz Korczak nasz patron

Każdego roku w naszej szkole czcimy pamięć o naszym patronie, Januszu Korczaku. W tym roku, przez trzy kolejne dni maja, uczniowie brali udział w różnych aktywnościach. Podczas questu (gry terenowej), odkrywali zawody jakie wykonywał. Zadaniem ich było odszukanie na terenie szkoły oznakowanych tabliczek, na których ukryte były odpowiedzi do pytań dotyczących życia i twórczości Janusza Korczaka. Nie zabrakło również możliwości udziału w konkursach o patronie.
Idąc za słowem Janusza Korczaka, mówiącym że „dziecko rodzi się ze skrzydłami, a nauczyciele pomagają mu je rozwinąć”, uczniowie ozdabiali szablony piór, z których powstały piękne skrzydła.
Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia był bal u Króla Maciusia I, na którym wszyscy świetnie bawili się. Po balu Król Maciuś I odwiedził Dyrekcję, pracowników, nauczycieli oraz uczniów i przekazał „słowa” Janusza Korczaka.
Zobaczcie sami: