Jesienne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LSS „Sprawni Razem” w biegach przełajowych

W dniu 05.10.2017 odbyły się XII Jesienne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych. Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Radzyniu Podlaskim i Uczniowski Klub Sportowy „Promień” przy wsparciu Powiatu Radzyńskiego. W imprezie wzięło udział 46 zawodników reprezentujących sześć placówek kształcenia specjalnego: SOSW Bystrzyca, SOSW Firlej, SPS Nr 26 Lublin, SOSW Puławy, SOSW Zamość i SOSW Radzyń Podlaski.

Reprezentantami naszej szkoły byli:

• w kategorii młodszej: Weronika Zaborek, Laura Bartuzi, Aleksandra Wyrwas, Łukasz Poniatowski, Bartłomiej Kłak
  • w kategorii starszej: Przemysław Sokołowski oraz Kamil Głos.

Po raz kolejny nasi uczniowie odnieśli znaczący sukces. Indywidualnie w kategorii młodszej dziewcząt wygrała Weronika Zaborek, bardzo dobre IV miejsce w kategorii chłopców młodszych zajął Łukasz Poniatowski. Drużynowo w kategorii młodszej uczniowie naszej szkoły zostali sklasyfikowani na II miejscu. Wszyscy nasi zawodnicy wykazali się dużą wolą walki i ambicją, jednak na szczególną uwagą zasługuje postawa najmłodszej zawodniczki zawodów, Aleksandry Wyrwas, która ukończyła dystans na VII miejscu.

Wyróżnieniem dla Weroniki Zaborek i Łukasza Poniatowskiego jest uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Polski ZSS „Sprawni Razem”, które odbędą się   13-14.10.2017