Kolędowanie

„Hej kolęda, kolęda”- tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole, ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia wypełniony był muzyką i dźwiękiem tradycyjnych kolęd i współczesnych pastorałek.

Jak pastuszkowie zgromadziliśmy się przy szkolnej szopce, by wspólnie przy akompaniamencie wielu instrumentów, pod kierunkiem wszystkich nauczycieli muzyki i muzykoterapii ze śpiewem i z radością wejść w świąteczny nastrój.

Na zakończenie tak mile spędzonego czasu przyszła pora na życzenia, które w imieniu wszystkich nauczycieli złożyły nam panie dyrektor chwaląc nas także za piękny śpiew i stworzenie wyjątkowej atmosfery.

W czasie klasowych Wigilii złożyliśmy sobie życzenia zdrowia, błogosławieństwa i wymarzonych prezentów. Odczytane przez panie katechetki słowa Ewangelii oraz życzenia dyrekcji sprawiły, że jako wspólnota zanieśliśmy zamknięty w białym opłatku pokój i dźwięki ulubionych kolęd do rodzinnych domów.

Zapamiętamy tę atmosferę i miło spędzony, odświętny czas – przecież dzieci śpiewają kolędy najpiękniej.