Kolędowanie

Kolęda – to słowo zna każdy Polak, duży i mały. Błyskawicznie kojarzymy kolędę z najpiękniejszymi świętami – Bożym Narodzeniem.

„Nie ma wątpliwości, że śpiewanie należy od początku do tradycji związanej z Bożym Narodzeniem. Zgodnie z Ewangelią św. Łukasza pasterze biegną do betlejemskiej szopki, by zobaczyć Dzieciątko, przynagleni śpiewem aniołów, a wracając, wielbią Boga, także śpiewem”.

Już aniołowie śpiewali – a my uczniowie i pracownicy szkoły za ich przykładem w środę 19 grudnia 2018 roku uczestniczyliśmy w kolędowaniu przy akompaniamencie pianina i fagotu. Śpiewaliśmy te najbardziej lubiane i znane polskie kolędy na melodie: poloneza, kujawiaka i oberka. Kojarzą nam się one z domem, rodziną, kołysankami śpiewanymi przez mamy i babcie maluchom. Dlatego zawsze płyną prosto z serca – dźwięcznie i z miłością.

To była niezapomniana godzina, pełna czaru Wigilijnej Nocy jednocząca nas,  całą szkolną społeczność w rodzinę.