Komunikat dotyczący nauki w dniach 18-31 stycznia 2021r.

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia MEN w sprawie powrotu uczniów do nauki po feriach i uszczegółowienia zasad pracy w szkołach specjalnych zarządzam następujące zasady pracy w naszej szkole
• Uczniowie klas 1-3 od 18 do 31 stycznia uczą się stacjonarnie, realizując zajęcia wynikające z podstawy programowej zgodnie z planem lekcji podanym we wrześniu.
• Uczniowie klas 4-8 pracują w systemie hybrydowym:
W budynku przy ul. Krochmalnej od 18 do 31 stycznia stacjonarnie pracują uczniowie klas 4 i 6 z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.
W budynku przy ul. Bronowickiej
od 18 do 24 stycznia stacjonarnie pracują uczniowie klas 5B, 5Ca, 6B, 6I, 5H/7K, 7F
od 25 do 31 stycznia stacjonarnie pracują uczniowie klas 7E, 7I, 8A, 8B, 8D, 8G, 8H, 8I
Uczniowie klas 4-8 uczący się w formie stacjonarnej realizują zajęcia zgodnie z planem lekcji podanym we wrześniu.
• Uczniowie klas 4-8 z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualna w stopniu lekkim w dniach 18-31 stycznia realizują zajęcia w formie zdalnej.
Zajęcia stacjonarne będą realizowane z zachowaniem zasad reżimu sanitarno-epidemiologicznego m.in. nauka każdej klasy będzie odbywała się w jednej sali, każda klasa będzie miała indywidualnie wyznaczony czas przerw oraz porę spożywania posiłków, sale lekcyjne będą wietrzone i dezynfekowane.

Proszę Rodziców/Opiekunów o szczegółowe zapoznanie się z wytycznymi MEN, GIS.
Proszę Rodziców/Opiekunów o przeprowadzenie rozmów z dziećmi na temat konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny, zwłaszcza konieczności częstego mycia rąk oraz ograniczania przemieszczania się w budynku szkoły. (Każda klasa ma wyznaczoną salę i część korytarza do przebywania w czasie przerw.)
Rodzicom uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim przypominam o konieczności noszenia przez dzieci maseczek w częściach wspólnych budynku np. na korytarzu szkolnym.
W związku z dużymi ograniczeniami jakimi podlega przebywanie uczniów w świetlicy, proszę , w miarę możliwości, o przywożenie dzieci na lekcje i odbieranie bezpośrednio po zajęciach.
Rodziców, chcących skorzystać z opieki świetlicowej dla swoich dzieci proszę o zgłoszenie tego faktu do wychowawcy lub do sekretariatu szkoły z określeniem czasu pobytu dziecka w świetlicy w poszczególnych dniach.

Informuję Państwa, ze z powodu późnego ukazania się rozporządzenia MEN uczniowie klas 4-8 w pierwszym tygodniu nie mogą korzystać z dowozów ZTM, muszą być dowożeni i odbierani ze szkoły przez rodziców.

Dyrektor Bożenna Kowalik