Ważne informacje

Nauczanie zdalne to nowe wyzwanie, które towarzyszy nam wszystkim od 16 marca 2020 r. Liczymy na Państwa zrozumienie oraz współpracę w realizacji statutowych zadań szkoły. Dołożymy starań, aby w ścisłej współpracy z Państwem zorganizować i poprowadzić edukację w sposób zindywidualizowany oraz dostosowany do potrzeb i możliwości Naszych Uczniów. W uzgodnieniu z nauczycielami wprowadzimy sposoby monitorowania i sprawdzania wiedzy każdego ucznia oraz postępów w nauce. Będziemy mieli na uwadze przede wszystkim możliwości psychofizyczne dzieci i młodzieży, zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń umożliwiających komunikację elektroniczną oraz Państwa oczekiwania i możliwości.

W Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka oraz Szkole Filialnej dla Dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem. W tym czasie nauczyciele będą prowadzić zajęcia w sposób ustalony z Rodzicami oraz pozostaną do  dyspozycji pod służbowym e-mailem. Zachęcam Rodziców do regularnego kontaktu i zgłaszania do nauczycieli ewentualnych problemów czy uwag.

Wykorzystane zostaną wszystkie dostępne techniki związane ze zdalnym nauczaniem. Zajęcia zdalne prowadzone będą z wykorzystaniem dziennika elektronicznego (zakładka: zadania domowe), poczty elektronicznej, strony internetowej szkoły, telefonów i innych kanałów komunikacji (np. przesłanie na wskazany adres pakietów edukacyjnych pocztą).

We wszystkich ważnych sprawach zapraszam do kontaktu ze szkołą pod numerem telefonu: 81 746 14 07 w godzinach 8.00-14.00 lub adres: poczta@sps26.lublin.eu

Pracujemy zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym Rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz. 492). W okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zadania jednostek systemu oświaty, o których mowa w § 2 ust. 1, są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Bożenna Kowalik