Konferencja Człowiek – Genom – Świat – Zagrożenia

W dniach 23 – 25 listopada 2016 roku uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Szkół nr 4 im. Janusza Korczaka w Lublinie brali czynny udział w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowo – Szkoleniowej „Genom – Człowiek – Świat – Zagrożenia”  na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Dzieci uczestniczyły w warsztatach „Laboratorium Pluszowego Misia” i warsztatach „Uśmiech Dziecka” wykonując wiele doświadczeń chemicznych i eksperymentów. Miały możliwość praktycznego wykorzystania swojej wiedzy oraz swobodnej ekspresji plastycznej. Każdy obdarowany został pamiątkowym dyplomem. Uczniowie zaprezentowali zdolności taneczne i wokalne w przedstawieniu: „Akademia Pana Piotra”, w wiązance tańców lubelskich pokazał się Zespół Tańca Ludowego „Chochliki”, występ solowy miał Kacper Kosior. Nauczyciele przygotowali wystawy plastyczne podopiecznych szkoły „Uśmiech Pluszowego Misia” w technice kredki świecowej oraz „Widokówka” w technice collage. Ekspozycji prac towarzyszył kiermasz wyrobów garncarskich, wikliniarskich oraz papieroplastyki. Zostały one wykonane przez dzieci i młodzież podczas zajęć terapeutycznych i świetlicowych.