Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 18-22 września uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli  udział w pokazach i warsztatach zorganizowanych przez lubelskie uczelnie w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki  „Nauka dla przyszłości”.  Przez tydzień aktywnie uczestniczyliśmy w różnorodnych projektach  z zakresu nauk przyrodniczych.

Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe. W prosty i dostępny sposób poznawaliśmy tajniki nauk przyrodniczych. Atrakcyjność zajęć wzbogacały  warsztaty, dzięki którym zdobywaliśmy wiedzę i umiejętności po przez własne działanie.

Wykonaliśmy bezpieczne dla ciała kosmetyki. Poznaliśmy walory zapachowe i dekoracyjne roślin oraz  właściwości  zdrowotne wybranych ziół.   Poznaliśmy substancje zawarte w owocach i warzywach oraz wartości odżywcze wykonanych z nich soków. W laboratorium chemicznym doświadczaliśmy powstawania różnych związków chemicznych występujących w przyrodzie. Politechnika Lubelska umożliwiła nam poznanie tajemnic eyetrackingu i technologii  VR  Zdobywając wiedzę w dziedzinie chemii, biologii i fizyki, rozwijaliśmy własną kreatywność. Poznanie na czym polega praca naukowca, dała nam możliwość wcielenia się w rolę młodego badacza.

Dziękujemy wszystkim lubelskim uczelniom za możliwość udziału w zajęciach

W zajęciach Lubelskiego Festiwalu nauki wzięły udział klasy: 3a, 4a, 4b, 4c, 4d, 5a, 5c, 5f, 6b, 6c, 6g,  7a, 7g, 7i 7f, 7k, 8a, 8f,

Tematy warsztatów w których uczestniczyliśmy:

Chłopaki i dziewczyny układają zielne rośliny

Ziołowa kosmetyczka

Magiczna chemia

Roztwory i spółka

Chemia z efektem Wow

Prąd przez Ciebie przepuścimy i w kolorach Twoje emocje zobaczymy

Obszary zainteresowania i tajemnice eyetrackingu / Interaktywna przyroda w VR

Świat zmysłów

Kolory zamknięte w owocach i warzywach