Lubelskie Dni Autyzmu

Za nami kolejny emocjonujący, pełen wrażeń i wzruszeń dzień!

Tak, to o nim mowa….! 11.04.2018 r. na długo zostanie w naszej pamięci- Lubelskie Dni Autyzmu! Organizatorem spotkania było Miasto Lublin we współpracy z organizacjami i jednostkami organizacyjnymi miasta, które na co dzień prowadzą swoją działalność na rzecz osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Z ramienia Miasta wydarzenie zorganizował Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych   Urzędu Miasta Lublin.

Tego dnia Plac Teatralny wypełniony został niezliczoną liczbą niebieskich postaci, a to wszystko na znak solidarności z osobami z autyzmem. Było wesoło, energicznie, pozytywnie m.in. za sprawą bohaterów całego wydarzenia. Występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Opolskiego Centrum Kultury w Opolu Lubelskim, przedstawienie teatralne „Historia miodem tkana” w wykonaniu uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie, Niewidzialna orkiestra”, to tylko nieliczne atrakcje tego dnia. Uczniowie naszej szkoły, Witold Kondrasiuk i Kajetan Rachwał zaprezentowali się pięknymi występami wokalnymi, a „Taniec żywiołów” w wykonaniu uczniów i choreoterapeutów ze SPS nr 26 zwieńczył całą uroczystość.

Punkt warsztatowy przedstawiający prace ceramiczne i wikliniarskie powstające podczas zajęć terapeutycznych cieszył się również dużym powodzeniem wśród uczestników Lubelskich Dni Autyzmu.

Po raz kolejny udowodniliśmy, że nie jesteśmy zieloni w temacie autyzmu …………….