„Lublin Tańcem Malowany”

Szkolne „Chochliki” na V Jubileuszowym Dziecięcym Festiwalu Tańców i Przyśpiewek Ludowych „Lublin Tańcem Malowany”

Nie mogło nas zabraknąć. Udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu jest naszą tradycją od początku jego istnienia. Grupa starsza zaawansowana w tym roku jako gość honorowy rozpoczynała drugą turę przeglądu zespołów dziecięcych polonezem „Piękna nasza Polska cała” oraz polką lubelska „W moim ogródecku”. Należy nadmienić, iż turę pierwszą rozpoczynał Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego. Natomiast grupa młodsza „Chochlików” zaprezentowała choreografię „Zbójnickiego”. Tancerze naszej szkoły wywołali aplauz publiczności. Godne odtańczenie poloneza oraz żywiołowa poleczka w strojach krzczonowskich, podhalańscy zbójnicy jak prawdziwi, z brawurą skaczący nad ogniskiem…”Czapki z głów!”, jak orzekł konferansjer. My ze swej strony gratulujemy organizatorom, Przedszkolu Publicznemu nr 14 w Lublinie, za tak niezwykłą inicjatywę. Dziękujemy za zaproszenie i rozpoczynamy przygotowania do VI edycji „Lublina Tańcem Malowanego”.