Miasteczko ruchu drogowego

W dniach 21, 22 i 29 września 2020 r. uczniowie naszej szkoły z wszystkich trzech budynków odwiedzili  Miasteczko Ruchu Drogowego w Lublinie.

Pogoda na przygodę rowerową była piękna, słońce przygrzewało, a humory dopisywały, na koniec deszczyk troszkę postraszył, ale i tak ochoczo uczniowie wybrali się do Miasteczka Ruchu Drogowego, aby doskonalić umiejętności cyklistyczne oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, zarówno w roli pieszego jak i rowerzysty.

Na początek dostosowaliśmy strój do wymogów przepisów ruchu drogowego, tj. założyliśmy kask rowerowy i kamizelkę odblaskową. Tak ubrani uczniowie mogli dopasować rowery pod względem umiejętności. Do wyboru były rowery dwukołowe, trójkołowe oraz czterokołowe. Bardzo ważne było dopasowanie pojazdu do  wzrostu, tj. wyregulowanie wysokości siodełka i kierownicy. We wszystkich tych czynnościach pomagała nam obsługa MOSiR „Bystrzyca”. W tym roku mieliśmy dodatkowo do dyspozycji trzy mniejsze rowery trójkołowe. Dwa z nich otrzymała nasza szkoła dzięki akcji „Zrób porządek w szafie”.

Wyprawa do Miasteczka Ruchu Drogowego sprawia naszym uczniom dużo radości, którą trudno jest opisać, dlatego pokażemy zdjęcia. Wszystkie klasy z wielką chęcią zapisały się na koleją wizytę w miasteczku, która odbędzie się na wiosnę.