Międzynarodowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto obchodzone już od 50 lat. Tego dnia na całym świecie organizowane są liczne wydarzenia, których celem jest przypominanie ludziom  o tym, że mamy tylko jedną planetę i każdy z nas musi codziennie troszczyć się o nią.

W naszej szkole każdego roku był organizowany apel poświęcony zachowaniom proekologicznym. Nauczyliśmy się segregować śmieci, dokonywać „mądrych zakupów” ograniczających ilość śmieci, oszczędzać wodę i prąd. Znamy skutki zanieczyszczenia środowiska i hałasu dla naszego zdrowia. W tym roku sytuacja zmusiła nas do pozostania w domach, ale nie możemy zapominać, że naszym wspólnym domem jest nasza planeta i powinniśmy o nią dbać.

Proponujemy Wam, abyście przypomnieli sobie zasady życia w zgodzie z naturą oglądając filmy:

śpiewając ekologiczne piosenki:

A jeżeli macie ochotę, możecie spróbować zapewnić „drugie życie” śmieciom w waszych domach korzystając z pomysłów zawartych w tych filmikach:

Starszym uczniom zainteresowanym tematami ekologicznymi polecamy warsztaty on-line –  Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu.

Jak wziąć udział w warsztatach?

22 kwietnia o godz. 11:40 kliknij w link www.dzienziemiwmk.pl

Z okazji Dnia Ziemi ogłaszamy konkurs plastyczny: „Ziemia moich marzeń” – informacja w plakacie poniżej