Misterium Wielkanocne

W ostatnim tygodniu przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły wysłuchali montażu słowno-muzycznego, przygotowanego przez nauczycieli. Całe spotkanie miało na celu wprowadzenie wszystkich obecnych w atmosferę Wielkiego Tygodnia, a przede wszystkim przypomnienie wydarzeń zbawczych z przed dwóch tysięcy lat. Wtedy to Jezus Chrystus po trzech dniach od ukrzyżowania powstał z martwych, aby nam przynieść prawdziwy pokój oraz radość z życia. W trakcie spotkania został dokonany obrzęd błogosławieństwa przyniesionych pokarmów, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Panu Bogu za każdy pokarm, dzięki któremu możemy żyć i się rozwijać. Na koniec wspólnie z uczniami została odśpiewana piosenka pełna wielkanocnej nadziei: „Zbawiciel, On porusza góry, On może wybawić mnie, może wybawić mnie (… )”.