Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni Razem”

W dniach 28-29.04.2018 r. w Łomiankach odbyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu „Sprawni Razem”, w których wzięło udział 77 najlepszych zawodników z całej Polski. Nasze województwo reprezentowało 15 zawodników, w tym 11 uczniów naszej szkoły: Aleksandra Wyrwas, Małgorzata Karandys, Weronika Zaborek, Sylwia i Paulina Dunik, Aleksandra Nieściór, Kacper Krupa, Paweł Dobieżyński, Michał Lipka, Paweł Obszański i Krystian Lefeld. Podczas dwudniowych Mistrzostw reprezentanci naszego województwa wygrali klasyfikację medalową zdobywając worek medali – 18 krążków, nasi uczniowie do tego worka dorzucili 11  krążków zdobytych zarówno w startach indywidualnych jak i sztafetach. Podczas 22 edycji Mistrzostw po raz pierwszy odbyła się osobna rywalizacja osób z Zespołem Downa, gdzie również mieliśmy medalistów. Starty w Mistrzostwach przyniosły zawodnikom nie tylko medale i nagrody rzeczowe, ale również motywację do dalszej pracy. Podczas tych zawodów wyłoniono kolejnych zawodników do szkolenia centralnego, do tego grona zakwalifikował się nasz uczeń Krystian Lefeld. Gratulujemy wszystkim uczniom, sam udział w tak ważnej imprezie to ogromne wyróżnienie!

IMG_1422 (Kopiowanie)