Mistrzostwa Szkoły w sumo

W dniu 25.10.2023 r. w Szkole SPS 26 przy ul. Bronowickiej odbyły się Mistrzostwa Szkoły w zapasach sumo.
W Mistrzostwach startowało 60 zawodników z ul. Bronowickiej i Krochmalne, w 8 kategoriach wagowych, w 3 kategoriach startowały dziewczęta a w 5 kategoriach chłopcy. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Uczniowie na widowni głośno dopingowali koleżanki i kolegów ze swoich klas, a w dopingu pomagali im rodzice. W poszczególnych wagach na miejscach medalowych uplasowali się:
waga lekka dziewcząt: I miejsce Nikola Piwnicka, II Alicja Wolińska, III Nikola Smarczewska.
waga średnia dziewcząt: I miejsce Natalia Smolińska, II  Alicja Matraszek, III Oliwia Małek
waga ciężka dziewcząt: I miejsce Roksana Wasilewska, II Wiktoria Pudelska, III Karolina Zambrowska.
waga lekka chłopcy: I miejsce Paweł Pieróg, II Marcin Dziubiński, III Maciej Guz
waga lekkośrednia chłopcy: I miejsce Bartosz Warakomski, II Paweł Cięszczyk, III Jakub Brodziak
waga średnia chłopcy: I miejsce Kacper Milcz, II Wiktor Reluga, III Mikołaj Nazim
waga półciężka chłopcy: I miejsce Roman Maluszkiewicz,  II Marcel Rejak, III Bartosz Kolano
waga ciężka chłopcy: I miejsce Salwator Żmijewski, II Mikołaj Mościcki, III Marcel Mojek
Zwycięzcy zostali odznaczeni medalami, dyplomami oraz prezentami rzeczowymi a pozostali startujący otrzymali dyplomy za udział oraz prezenty rzeczowe.