Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Szkoła Podstawowa nr 26 im. Janusza Korczaka w Lublinie włączyła się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane przez Parafię Św. Michała Archanioła w Lublinie

W dniu 1 marca 2023 r. Poczet Sztandarowy SPS 26 udał się na uroczystą Mszę Świętą, która poprzedzona została apelem okolicznościowym przedstawiającym życie i działalność tych, którzy walczyli za wolność naszego kraju. W uroczystych obchodach uczestniczyła cała społeczność szkolna wraz z Dyrektorem Szkoły Panią Alicją Dudak.

Po Mszy św. pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych odbył się apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

Uczestnictwo w tych wydarzeniach dla naszych uczniów stało się niezapomnianą lekcją historii. Wisienką na torcie była szansa na krótką rozmowę i pamiątkowe zdjęcie z Wojewodą Lubelskim Panem Lechem Sprawką i Panią Kurator Oświaty Teresą Misiuk.