#NaTropieNiepodległej

W dniach 30 września,5 i 9 pażdziernika pod szyldem #NaTropieNiepodległej uczniowie klas 7G, 8H, 8E uczestniczyli w warsztatach w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice”. Odbyli w podróż sto lat wstecz, w świat wydarzeń związanych z odzyskaniem i odbudową polskiej państwowości. Przypomnieli sobie bohaterów i ważne wydarzenia z historii Polski. W ramach warsztatów malarskich uczniowie pod okiem instruktora wprowadzeni zostali w tajniki malarstwa, wykonali piękne obrazy zainspirowane bohaterami, symbolami i barwami narodowymi. Mogli poczuć się jak prawdziwi artyści malując na sztalugach. Na warsztatach ceramicznych zapoznali się z technikami rzeźby w glinie. Uczniowie wykonali medale o tematyce historycznej oraz dla najbliższych dla siebie osób. Ostatniego dnia odbyła się lekcja z pracownikiem muzeum. Mogliśmy zobaczyć umundurowanie polskich formacji i uzbrojenie żołnierzy piechoty Wojska Polskiego. Tego dnia odbyła się także wystawa wykonanych przez uczniów prac, na którą zaproszeni byli rodzice.