Obchody Dnia Ziemi

Jak co roku w naszej szkole obchodzimy  Dzień Ziemi. Z tej okazji uroczysty apel odbył się 26 kwietnia 2017 r. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, by zachować ją piękną i czystą. W związku z tym uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowali  komentarz słowno –muzyczny , którego tematem przewodnim była segregacja odpadów. Widzowie mogli dowiedzieć się jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nieodpowiednia gospodarka odpadami komunalnymi oraz w jaki sposób można wykorzystać je ponownie. Ponadto uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie ekologicznym Fundacji ARKA pod hasłem „ Listy dla Ziemi” . Celem kampanii jest nie tylko zaangażowanie dziecka, ale także jego najbliższych.. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego dzieci oczekują – dlatego najciekawsze zostały zaprezentowane podczas apelu.  Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy.