Pasowanie na czytelnika

Dnia 12 maja odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas 1- 2, w którym udział wzięli również uczniowie z klasy 6E, którzy wystąpili w przedstawieniu inscenizacji związanej z książkami i ich bohaterami.

Dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały ilustracje, robiły zakładki, a także przy pomocy swoich nauczycieli dopasowywały obrazki przedstawiające postaci do odpowiednich opisów.

„Świeżo upieczeni” czytelnicy mieli też okazję powtórzyć i utrwalić regulamin biblioteczny oraz zasady użytkowania książek.

Na koniec uroczystości odbyło się uroczyste „zaprzysiężenie” oraz pasowanie, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Alicja Dudak.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem uczniom dyplomów, książek oraz listów do rodziców.