Pasowanie na czytelnika

Dnia 2 kwietnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas I szych, w którym oprócz pierwszoklasistów udział wzięli uczniowie z klas starszych, którzy uprzyjemnili uroczystość młodszym recytacją wierszy o książce i bibliotece, śpiewaniem piosenek oraz wspólną zabawą. Dzieci rozwiązywały zagadki, kolorowały ilustracje bohaterów książek, a także przy pomocy swoich nauczycieli dopasowywały układanki obrazkowe. „Nowi” czytelnicy biblioteki mieli też okazję szczegółowo zapoznać się z pomieszczeniami bibliotecznymi, jej regulaminem oraz zasadami użytkowania książek. Na koniec uroczystości odbyło uroczyste „zaprzysiężenie” oraz pasowanie młodych czytelników, którego dokonał Dyrektor Szkoły Pan P. Mochol.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem pasowanym czytelnikom dyplomy, zakładki oraz listy do rodziców.