Październik miesiącem AAC

Za nami październik, Międzynarodowy Miesiąc AAC. W tym roku przebiegał pod hasłem Komunikacja bez granic. W ramach projektu  Jesteśmy Razem Stowarzyszenie Radość Dawania otrzymało dofinansowanie z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie. 22 Października odbył się warsztat, podczas którego nasza szkoła promowała czytanie uczestniczące. Wzięli w nim udział rodzice i uczniowie. Taki sposób czytania pozwala przygotować dziecko z problemami w porozumiewaniu się do nauki czytania, pisania, zadawania pytań, czy tworzenia zdań. Dzieci, które maja problem z rozumieniem języka mogą poznawać książki zmysłowo; wskazywać, przewracać strony , naśladować dźwięki. Dzięki temu są sprawcami sytuacji. Wiek ani poziom zdolności intelektualnych nie ma znaczenia, gdy chcemy obcować z książką.