PODSUMOWANIE AKCJI „GORĄCZKA ZŁOTA PCK”

Nasza szkoła wzięła udział w akcji „GORĄCZKA ZŁOTA PCK” zorganizowanej przez Szkolne Koło PCK pod patronatem Lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, która polegała na zbiórce „złotych” monet o nominałach 1, 2, 5 groszy. Celem zbiórki było pozyskanie funduszy na dofinansowanie letniego wypoczynku organizowanego przez PCK dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz kształtowanie wśród młodego pokolenia postawy otwartości na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi.

Nasza szkoła walczyła o zdobycie tytułu „Złotej Szkoły”. Złote monety zbierane były we wszystkich siedzibach i wspólnie uzbieraliśmy ich 32,56kg.

Na wyróżnienie i ogromne brawa zasłużyła uczennica klasy 1A, która z dużym zaangażowaniem i przy wsparciu swoich rodziców uzbierała i przyniosła aż 7kg złotych monet!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki i udowodnili, że mają złote serca!!!

Zachęcamy również do dalszego zbierania złotych monet, ponieważ w przyszłym roku szkolnym przystąpimy do kolejnej edycji „GORĄCZKI ZŁOTA PCK” i może tym razem to my zdobędziemy tytuł „Złotej Szkoły” 😉