Podsumowanie tygodnia zdrowego odżywiania

Co roku w październiku uczniowie naszej szkoły w ramach „Tygodnia zdrowego odżywiania się” na lekcjach wychowawczych, przedmiotowych lub rewalidacyjnych zdobywają i poszerzają wiedzę z zakresu dbania o swoje zdrowie poznając produkty pełniące ważną rolę dla naszego organizmu.

W tym roku uczniowie klas 4 szkoły przy ul. Bronowickiej podzieleni na grupy uczestniczyli w zajęciach pt. „Witaminy w doniczce – zioła”. Dzieci poznały podstawowe przyprawy stosowane w kuchni  i ich właściwości zdrowotne, starały się rozpoznać je po wyglądzie, zapachu i smaku. Samodzielnie przygotowały dla siebie ziołową przekąskę oraz degustowały ziołowe herbatki. Na korytarzu szkolnym (szatnia) znajdują się informacje z którymi uczniowie mogą zapoznawać się podczas przerw szkolnych.

W ramach „Tygodnia zdrowego odżywiania się” został ogłoszony konkurs, który miał na celu zachęcać uczniów do sięgania po zdrowe produkty (owoce, warzywa, zioła) oraz zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych. Rozstrzygnięcie zwycięzcy nie było łatwym zadaniem, gdyż nadesłane potrawy cechowały się dużą pomysłowością, a wykonanie ich wymagało od uczestników sporego zaangażowania i zgodnej współpracy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie a ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

ZWYCIĘZCY KONKURSU (Kopiowanie)