„Polska moja ojczyzna”

W dniach 8,9 i 10 listopada uczniowie klas I-III realizowali projekt „Polska moja ojczyzna”.  Realizowane w ramach projektu zadania miały przede wszystkim na celu wychowanie do wrażliwości na prawdę i dobro, kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej oraz zdobycie ważnej wiedzy na temat Polski.

Uczniowie pracowali w grupach, rozwiązywali zadania i wyzwania, aby zdobyć odznaki. Rozwijali swoje uzdolnienia, umiejętność współpracy, wykonywali prace plastycznych różnymi technikami plastycznymi, przygotowali kokardy narodowe,  dekoracje w klasach, gazetkę na korytarzu szkoły, uczyli się piosenek patriotycznych, hymnu państwowego, samodzielnie wykonywali karty pracy.  Praca w grupach – układanie puzzli i kolorowanie mapy Polski, a także kodowanie tytułu projektu sprzyjało kształtowaniu współpracy i odpowiedzialności za wspólne zadania.

Do naszych niektórych działań dołączyły się również starsze klasy.

Uczniom udało się oczywiście zrealizować zadania i otrzymać odznaki oraz dyplom małego patrioty.

Zobaczcie sami: