Projekt eTwinning „Music around the world”

Pragniemy poinformować, że w naszej szkole od kwietnia do końca roku szkolnego  realizujemy projekt eTwining „Music around the world”. Naszymi europejskimi partnerami są szkoły z Aveiro, Ansiao, Guimaraes w Portugalii, i z Heraklionu w Grecji. Poprzez różnorodne działania projektowe uczniowie będą mieli okazję zaprezentować  polską muzykę ludową , tańce ludowe, poznać kulturę ludową krajów partnerskich i porównać ją z naszą. Celem projektu jest zapoznanie uczniów z muzyką ludową i tańcami ludowymi z różnych krajów.

W pierwszej fazie projektu nagrywamy tańce i piosenki z naszego regionu i wysyłamy nagrane filmy  do naszych partnerów w Grecji i Portugalii. Oni nam wyślą swoje materiały z tradycyjną muzyką i tańcami. My też spróbujemy się ich nauczyć.

Platforma eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych i jest ściśle powiązana z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

Projekt jest realizowany w języku polskim i angielskim. Daje możliwość poznania uczniom nie tylko kultury własnego kraju i regionu, ale także kultury krajów partnerskich. Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy zaangażowali się w realizację naszego projektu.